Ana Sayfa
Konut Kredisi
Taşıt Kredisi
İhtiyaç Kredisi
Banka Kredileri
Kredi Kampanyaları
Kredi Hesaplama Araçları
Volkswagen Doğuş Tüketici Finansmanı ile Araç Sahibi Olun..

vdf Nedir?

Volkswagen Doğuş Tüketici Finansmanı A.Ş. (vdf), müşterilerin bütçe ve ödeme şartlarına uygun olarak her türlü mal ve hizmet alımını kredilendirmek üzere kurulmuş bir tüketici finansman şirketidir.

Tüketici Finansmanı

Volkswagen Doğuş Tüketici Finansmanı A.Ş. (vdf), 30 Aralık 1999 tarihinde, Volkswagen Financial Services A.G.’nin %51 ve Doğuş Grubu’nun %49 ortaklığında, müşterilerin bütçe ve ödeme şartlarına uygun olarak her türlü mal ve hizmet alımını kredilendirmek üzere kurulmuş bir tüketici finansman şirketidir.

Volkswagen Financial Services A.G.’nin uluslararası bilgi donanımı ve Doğuş Grubu’nun otomotiv ve finans sektörlerindeki deneyimlerinin birleşimi ile vdf, tüketicilerine yeni ve farklı finansal seçenekler sunmaktadır.

vdf; Volkswagen Binek Araç, Volkswagen Ticari Araç, Audi, Porsche, Skoda, Seat,  DOD, Bentley, Lamborghini, Scania, Krone, Meiller,Scania Engines, Thermo King, Jaguar ve yetkili satıcı bazında Volcar (Volvo) müşterilerine hizmet vermektedir.

Tüm Türkiye’de hizmet veren vdf ile tüketici; Araç ve Servis Kredisini tek noktadan, yani yetkili satıcıdan almanın rahatlığını yaşamaktadır. Tüm kredi işlemleri müşteriler adına yetkili satıcıdaki vdf yetkilisi tarafından yürütülmekte, kredi başvuruları internet aracılığıyla anında vdf’ye aktarılarak hızla sonuçlandırılmaktadır. vdf, tek noktadan kredi hizmeti dışında tüketicilere başka avantajlar da sunmaktadır: Hızlı sonuç, rekabetçi faiz oranları, az prosedür gibi...

Sigorta Aracılık Hizmetleri

2004 yılında kurularak faaliyete geçen vdf Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş, vdf Grup şirketleri ve müşterilerinin sigorta ihtiyaçlarını mevcut ve yeni ürünlerle karşılamak amacı ile faaliyete başlamıştır.

Bu doğrultuda çalışmalarını sürdüren vdf Sigorta, zamanla faaliyet alanını genişletmiş ve 2005 yılından itibaren çıkardığı FullPlan, FullLife ve FullKoruma gibi yenilikçi ürünlerle Doğuş Otomotiv bayileri ve anlaşmalı olduğu diğer bayiler ile müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir. Bu doğrultuda 2006 Ekim ayından itibaren de Doğuş Oto Pazarlama ve Tic. AŞ’nin Türkiye’de faaliyet gösterdiği tüm bölgelerde, Doğuş Oto müşterilerine ve 2009 yılı başından itibaren de Jaguar Türkiye Distribütörü Ortaklar Otomotiv müşterilerine sigortacılık hizmeti vermeye başlamıştır. 

Otomobiliniz, Konutunuz ya da Krediniz İçin Aradığınız Her Şey Burada

Sigorta sektöründeki yerel ve uluslararası gelişmeleri yakından takip ederek, değişikliklere hızla uyum sağlayan yapısıyla kısa sürede faaliyet alanında adından söz ettiren vdf Sigorta, müşterilerinin gelişen ihtiyaçlarını karşılamak ve güvenilir hizmet yelpazesini daha da genişletmek amacıyla Bireysel Sigortacılık alanında da hizmet vermeye başlamıştır.

Sektöründe tercih edilen, örnek bir kurum olma vizyonuyla, rekabet gücünü artırmak hedefine sahip olan vdf Sigorta; işinde uzman, profesyonel ve hizmetine güvenilen sigorta şirketlerinin acenteliklerini bünyesine dahil ederek, sektördeki yerini de perçinlemiştir.

Geniş Ürün ve Hizmet Yelpazesi, Alternatif Çözümler

vdf Sigorta, bireysel ve kurumsal müşterilerine kasko, trafik poliçesi işlemlerinin yanında konut, işyeri, yangın, DASK ve diğer hayat dışı branşlarda da hizmet vermektedir.

Profesyonel hizmet anlayışı çerçevesinde faaliyetlerini sürdüren ve çalıştığı sigorta şirketleriyle sağlam ilişkiler kuran vdf Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş.; standart çözümler sunmak yerine kaliteli, hızlı ve uygun fiyatlı hizmet anlayışı ile müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen en uygun alternatifleri sunarak farklılığını ortaya koymak için sektöründe öncü ve lider sigorta şirketleri olan Ak Sigorta, Allianz Sigorta, Axa Sigorta, Cardif Sigorta, Ergo Sigorta, Eureko Sigorta ve Anadolu Sigorta ile işbirliği yapmaktadır.

Faktoring Hizmetleri

vdf Faktoring

 2010 yılında faaliyete geçen vdf  Faktoring Hizmetleri A.Ş , hızlı ve ekonomik finansal çözümler üreterek müşterilerinin taleplerini üstün bir hizmet kalitesiyle karşılamayı hedeflemektedir..

vdf Faktoring Hizmetleri A.Ş. %51 Volkswagen Financial Services A.G. ve %49 Doğuş Grubunun ortaklığı ile kurulan, saygın ve köklü bir kurum olan vdf Grubu bünyesinde hizmet vermektedir.

 

FAKTORİNG NEDİR?

Faktoring, firmaların mal ve hizmet satışlarından doğan yurt içi ve yurt dışı vadeli alacaklarının faktoring şirketi tarafından temlik alınarak, finansman, garanti ve tahsilat hizmetlerinin birinin veya birden fazlasının sunulduğu finansal bir üründür.

  

FAKTORİNG TARİHÇESİ

Faktoring kavramının temeli eski Roma’ya kadar dayanmaktadır. Kayıtlar tüm orta çağ boyunca faktör olarak adlandırılan kişilerin, Mezopotamyalı tacirlerin gelecekteki alacaklarının ödenmesini garanti altına aldıklarını ve hatta erken ödediklerini göstermektedir.

Modern faktoring’de ilk adımlar 17. yüzyılda İngiltere’de atılırken, ABD’nin Avrupadan yoğun mal taleplerinde bulunmaya başladığı 19. yüzyılda önemini artırmıştır.

İlk dönemlerde malların mülkiyetini alma, depolama, alıcı bulma, malı teslim etme ve tahsilat hizmetleri veren faktoring, gelişen pazar koşullarında alıcı ve satıcının bir aracıya ihtiyaç duymadan işlem yapmaya başlamasıyla, daha çok finansman ve garanti hizmeti vermeye başlayarak günümüz Faktoring işlemlerinin temelini oluşturmuştur.

1950’li yıllardan bu yana hızla gelişen faktoring sektörü, FCI gibi önemli kuruluşlarla günümüz ticaret hayatının vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir.

 

 

vdf’den Kredi Kullanmanız için 5 Neden

Tek Noktadan Kredi

vdf ile kredi işlemlerinizi başlatmak için aracınızı seçtiğiniz noktadan daha uzağa gitmenize gerek yok…

Otomotiv kredinizi yetkili satıcınız aracılığıyla rahatlıkla alabilirsiniz. Yetkili satıcınızdaki vdf yetkilisi, sizin yerinize tüm kredi işlemlerini takip ediyor; sizin için en uygun ve avantajlı ödeme planını oluşturmanıza yardımcı oluyor ve en kısa zamanda kredi talebinizin sonucunu bildiriyor. Aracınıza ve kredinize tek noktadan sahip olmanızı sağlamak için vdf yetkilisi sizi yetkili satıcılarda bekliyor...

Formaliteden Uzak

vdf ile taşıt kredisi almak için bankadaki uzun prosedürlerle uğraşmanıza gerek yok…

vdf, tüm uzmanlık ve ilgisini binek ve ticari araçlar için uygun koşullarla, formaliteden uzak finansman desteği sunmaya yoğunlaştırarak işlemlerin çok daha hızlı ve kolay yürümesini sağlıyor.

Hızlı Sonuç

vdf ile kredi talebinizin cevabını günlerce beklemezsiniz.

Yetkili satıcınızdaki vdf yetkilisi, sizin adınıza kredi başvurusunda bulunur ve gerekli belgelerinizi eksiksiz olarak vdf’ye ulaştırır. Kredi başvurunuz, çok kısa bir süre içerisinde onaylanıp, vdf yetkilisi tarafından size bildirilir.

Rekabetçi Faiz Oranları

Çünkü vdf, bugüne kadar bankaların uyguladığı ağır koşulları hafızanızdan silecek…

vdf, bankalara ve finansal kurumlara rakip faiz oranları ve şartlarıyla size daha fazla finansman seçeneği ve daha çok ödeme kolaylığı sunuyor. İster şahıs, ister şirket adına kredi almak isteyin, vdf’de mutlaka kendinize uygun bir kredi ürünü bulabilirsiniz. Ayrıca, filo kredileri için özel uygulamalarımız da bulunmaktadır.

Taşıt Kredisinde Uzman

vdf ile farklı alanlarda tüketici kredisi sağlayan finansal kurumların kalabalık portföyü içinde kaybolmazsınız.

vdf otomotiv kredisi konusunda uzmanlaşmış bir şirkettir. Bu da vdf’ye otomotiv finansmanı konusuna yoğunlaşarak sizlerin ihtiyaçlarını belirleme ve daima yeni ürünler sunmak için gerekli çalışmaları yapabilme olanağını sağlamaktadır. Yetkili satıcınızı ve vdf’yi şahsi finans şirketiniz olarak kabul edebilirsiniz.

Özetle, siz aracınızı seçin, kredi işlemlerinizi yetkili satıcınıza ve vdf’ye devredin, size sadece aracınızı teslim almak kalsın!

Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

 Ücretli Olmanız Halinde

§  Nüfus cüzdanı fotokopisi,

§  Maaş bordrosu fotokopisi (son aya ait ) veya şirket yetkililerince kaşelenmiş / imzalanmış aylık gelir yazısı,

§  Maaş yazısını imzalayan şirket yetkililerinin imza sirküleri fotokopisi,

§  Noter tasdikli imza beyannamesi

§  Beyan edilen adresin doğruluğunun teyidi için, kredi başvurularında aşağıdaki evraklardan birisinin gönderilmesi mecburidir.

- Yerleşim yeri belgesi (ikametgah), veya

- İlgili adına son 3 ay içinde düzenlenmiş elektrik, su, doğalgaz, telefon faturalarından biri, veya

- Herhangi bir kamu kurumu tarafından verilen belge

 

Serbest Çalışan Olmanız Halinde

§  Nüfus cüzdanı fotokopisi,

§  Vergi Levhası fotokopisi,

§  Noter tasdikli imza beyannamesi,

§  Gelir belgesi ( Serbest İşletme Hesap Özeti Fotokopisi ).

§  Beyan edilen adresin doğruluğunun teyidi için, kredi başvurularında aşağıdaki evraklardan birisinin gönderilmesi mecburidir.

- Yerleşim yeri belgesi (ikametgah), veya

- İlgili adına son 3 ay içinde düzenlenmiş elektrik, su, doğalgaz, telefon faturalarından biri, veya

- Herhangi bir kamu kurumu tarafından verilen belge

 

Emekli Olmanız Halinde

§  Nüfus cüzdanı fotokopisi,

§  Noter tasdikli imza beyannamesi,

§  Emekli maaşının yattığı banka hesap cüzdanı fotokopisi.

§  Beyan edilen adresin doğruluğunun teyidi için, kredi başvurularında aşağıdaki evraklardan birisinin gönderilmesi mecburidir.

Uzman Görüşleri
banka kredileri, kredi kartları ve birçok konuda bilgi sahibi olun.