Ana Sayfa
Konut Kredisi
Taşıt Kredisi
İhtiyaç Kredisi
Banka Kredileri
Kredi Kampanyaları
Kredi Hesaplama Araçları
Farklı Banka PTT Bank Yanınızda...

Hizmette öncü Kuruluş olan PTT, tüm işyerlerinde Bankanızı ayağınıza getiriyor.
PTT aracılığıyla Bankanıza gitmeden kredi kartı ve bireysel kredi ödemelerinizi yapabilir, bankadaki kendi hesabınıza veya bir başkasının hesabına TL, USD ve EURO cinsinden para gönderebilir, Para Transferi işlemi yaptırabilir, kredi kullanabilirsiniz.( şu aşamada sadece PTT personeli ve PTT’den emekli maaşı alan emeklilere kredi verilebilmektedir.)

 

Kredi Kartı Ödemeleri

 

Kredi kartı ödemelerinizi PTT işyerlerinden kolayca gerçekleştirebilir, kredi kartı müşterisi olduğunuz bankaya gitme zahmetine girmeden diğer faturalarınız ile birlikte kredi kartı borcunuzu da PTT’den ödeyebilirsiniz.

Kredi kartı tahsilatı işlemlerinden Kuruluşumuzca ilave bir işlem ücreti alınmamakta, tahsil edilen tutarlar aynen bankanıza gönderilmektedir. Müşterilerin ekstrelerinde gözüken PTT İşlem ücreti vb. ifadeli ücretler, tamamen anlaşmalı bankaların bir tasarrufu olarak müşteri ekstrelerine yansıtılan ücretler olup, Kuruluşumuz ile bir ilgisi bulunmamaktadır.

Kuruluşumuz tarafından kredi kartı tahsilat işlemleri bankaların müşteri bilgilerinin gizliliği prensibi nedeniyle bilgilerinizin verilmemesi nedeniyle tamamen beyanınıza göre yapılmaktadır.

16 haneli Kredi Kartı BIN numaranız, Ad- Soyad ve Tutar bilgileri, vermiş olduğunuz beyana göre sisteme girilerek tahsilat işlemi yapılmakta ve tahsilat bilgileri aynı gün akşam ilgili Bankaya iletilmektedir.

Yatırdığınız tutarın hesabınıza işlenmesi tamamen ilgili Banka’nın sorumluluğundadır.
Garanti Bankası,  Bank Asya, Finansbank, Denizbank (Tahsilat), Yapı Kredi Bankası, Akbank, İş Bankası, Hsbc, Anadolu Bank, Ingbank, Türkiye Finans Katılım Bankası, Citibank, Kuveyt Turk, Türkiye Ekonomi Bankası (Teb), Vakıfbank, Şekerbank, Tekstil Bank, Halk Bankası, Eurobank, Tekfen.

 

Ayrıca Posta çeki hesabı olan müşteriler;

• İPÇ sisteminden,
• Pttmatik cihazlarından da kredi kartı ödemelerini gerçekleştirebilmektedir.

 

 

Para Yatırma

Anlaşmalı Bankalar nezdinde ister kendi hesabınıza, ister bir başkasının hesabına PTT aracılığıyla para yatırabilirsiniz.
Bunun için hesap numarası, hesap sahibinin adı ve yatıracağınız tutar bilgisini PTT gişe personeline bildirmeniz yeterlidir.
Citi bank, Bank Asya, Akbank (sadece MNG kargo bayileri), Fortis Bank, Aktifbank, Yapı ve Kredi Bankası, Eurobank Tekfen, HSBC (sadece UPS Kargo bayileri)adına TL cinsinden; Citibank, Bank Asya ve EuroBank Tekfen adına USD ve EURO cinsinden hesaba nakit yatırma işlemi yapılmaktadır.
Ayrıca posta çeki hesap sahibi müşteriler, İPÇ sistemi üzerinden yukarıda sayılı bankalar adına nakit yatırma işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Bireysel Kredi Ödemeleri

Anlaşmalı bankalara ait bireysel kredi taksitlerinin geri ödemesini tüm PTT işyerlerinden ve İPÇ sisteminden gerçekleştirebilirsiniz.

Bu kapsamda Citibank, Kuveyt Türk, Bank Pozitif, Tekstil Bank, Aktifbank, Societe Generale Bank, Ingbank, Eurobank Tekfen bankalarından almış olduğunuz kredilerin geri ödemelerini PTT aracılığıyla yapabilirsiniz.

Ucuz Para Transferi(UPT)

Aktifbank ile yapılan iş birliği çerçevesinde Bankanın müşterileri veya Banka müşterisi olmayan herkesin yararlanabileceği UPT işlemi ile nakit olarak veya hesaptan başka bankadaki hesaba, kredi kartına ve isme para transferi yapabilirsiniz.

Aktif Bank müşterisi olan ya da olmayan herkes UPT yapabilmektedir.
Bütün online PTT merkez ve şubelerinden,
Diğer bankaların EFT yapılabilen bütün hizmet kanalları aracılığıyla,
Aktif Bank’ta hesabı olanlar varsa Aktif Bank şubeleri ya da AKTİFBANK.COM.TR den İnternet Şubesi veya 444 30 50 Çağrı Merkezi aracılığıyla UPT yapılabilir.

Türkiye genelindeki 4000’e yakın PTT iş yerlerinden yurtiçi ve yurtdışındaki tüm Bankalara, bütün bankalardan tüm PTT iş yerlerine  Türk Lirası, Dolar ya da Euro UPT (Ucuz Para Transferi) yaparak, para transferlerinizi çok daha ucuza kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Ucuz; UPT’nin uygun fiyatı sayesinde para transferi masraflarından tasarruf edin.

Kolay; Herhangi bir hesap açmanıza gerek kalmadan yurt içinde ve dünyada her yere, hesabı olan ya da olmayan herkese para gönderin, size gönderilen parayı çekin.

Yaygın; PTT’nin 4000’e yakın işyerinden, tüm bankaların EFT kanallarından UPT yapın.

 

PTT İHTİYAÇ KREDİLERİ

Parantez Kredi İşlemleri :

Kredi ihtiyaçlarınız için artık PTT yanınızda.
Aktif Bank ile başlatılan iş birliği çerçevesinde maaşını PTT’den alan emeklilere NAKİT İHTİYAÇ KREDİSİ verilmeye başlanmıştır.
Üstelik sadece nüfus cüzdanı ile kredi başvurusunda bulunulması yeterlidir.
Kredi işlemlerinde;

  • İşyerlerimizde bulunan başvuru formu doldurulur.
  • Başvuru formunda yazılı bilgiler sistem üzerinden Aktif Bank’a gönderilir ve kısa bir süre içerisinde kredinin onaylanıp onaylanmadığına ilişkin cevap gelir.
  • Kredinin onaylanması durumunda Bireysel kredi sözleşmesini imzalayarak kredi işlemi tamamlanır ve aynı anda PTT’den kredinizi çekebilirsiniz.

İSTENEN BELGELER:

*BAŞVURU FORMU
* NÜFUS CÜZDANI
*BANKACILIK HİZMETLERİ SÖZLEŞMESİ VE TÜKETİCİ KREDİSİ SÖZLEŞMESİ
*KREDİ ŞARTLARI VE GERİ ÖDEME PLANI


PARANTEZ KREDİ İLE %1,30’dan BAŞLAYAN FAİZ ORANI ve NET MAAŞININ 15 KATINA KADAR KREDİ İMKANI

PTT‘den Maaş Alan Emeklilere (Emekli Sandığı, Bağ-Kur, SSK) yönelik TL Nakit İhtiyaç Kredisi işlemlerinde 10 Ağustos 2011 tarihinden itibaren;

  • Kullandırılacak kredilerde faiz oranı %1,30’dan başlayacak şekilde tahsis edilecektir.
  • Azami limit net maaşın 15 katına çıkarılmıştır.
  • Azami kullandırılacak kredi miktarı 7.500 TL olacak ve bu tutarı aşamayacaktır.
  • Alınabilecek minimum kredi tutarı 500 TL’dir.
  • Kredi işlemlerinden kuruluşumuzdan maaş alan emekliler yararlanabilecektir.

 

PTT‘den Maaş Alan Emeklilere Yönelik TL Nakit İhtiyaç Kredisi kulladırımlarında farklı vadelerde uygulanacak faiz oranları ve dosya masrafları da 3-12 Ay, %1.30 Oran, 199 TL, 13-24 Ay, %1.35 Oran, 199 TL olacaktır.

 

 

Tam Teslim Kredi İşlemleri:
“Citibank’ın  finans tecrübesi, PTT’nin Türkiye çapındaki geniş şube ağı ile birleşti!”

 Emeklilere Özel Bireysel Kredi  

14  Haziran  2011 itibari ile , Citi’ nin global finansal gücünü, PTT’ nin yaygın şube ağı ile birleştirerek, Emekli müşterilerimizin yaşam standardını destekleyecek finansal çözümler sunuyoruz . Bu kapsamda;  Ankara, İstanbul ve İzmir PTT merkez şubelerinde Bireysel  İhtiyaç Kredisi satışına başlanmıştır.

İşbirliği kapsamında; Sadece PTT  Merkez Şubelerinden ve emekli maaşını PTT' den alan emeklilere Bireysel Kredi satışı yapabilmekteyiz. Bireysel Kredi onay süreci ve müşterinin hesabına kredi tutarının aktarılması  30 dakika içinde gerçekleşmekte, kredi taksit tutarları müşterilerimizin maaş hesaplarından  otomatik olarak trasfer edilmektedir.

Aylık %0,89 faiz oranı ile 7500TL'ye kadar kredi alınabilecektir. Kredi vadesi 12 aydan 36 aya kadar  çeşitlendirilebilir. %0,89 aylık faiz oranı 12 ay vadede 99 TL masraf için geçerlidir.  Kredi talebinin kabulü, Citibank A.Ş.’nin onayına tabidir. Citibank A.Ş. tüm faiz oranlarını ve kredi şartlarını değiştirme hakkını saklı tutar.

 

PTTBANK Aracılık Hizmetleri(Borsa)

Borsanın Anadolu’ya açılan yeni kapısı PTT, geniş işyeri ağı ve Aracı Kurumların faaliyet göstermediği bir çok yerde işyerinin bulunmasının avantajıyla, tasarruf sahiplerinin Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. vasıtası ile yatırım hizmetleri almasını sağlamaktadır.

Bu anlamda İMKB’ ye giden yol artık PTT Merkezlerinden geçmektedir. Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile yapılan iş birliği protokolü çerçevesinde, yatırımlarını değerlendirmek isteyen tasarruf sahiplerinin, Şirket nezdinde yatırım hesabı açarak işlem yapabilmek için, öncelikle bir posta çeki hesabı açtırmaları gerekmektedir.

Gedik Yatırım Özel İşlem Merkezinin 0 800 314 0 435 nolu telefonunu ücretsiz olarak arayarak bilgi alabilen müşterilere talep etmeleri durumunda Şirket tarafından sözleşmeler gönderilmektedir.
Bu sözleşmelerin doldurulması sonrası Şirkete ücretsiz olarak PTT aracılığıyla ulaştırabilmektedirler.

Ayrıca Şirketin posta çeki hesabına ücretsiz olarak para yatırabilir veya posta çeki hesabınızdan aktarma yaparak yatırım hesabınızı besleyebilirsiniz
.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uzman Görüşleri
bilgi bankası
banka kredileri, kredi kartları ve birçok konuda bilgi sahibi olun.